TYP PODLAHY:

PARTNEŘI:

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěná podlaha

Robert Lindel | sxc.hu

Pokud máte rádi přírodní materiály, rozhodně vsaďte na dřevo. Dřevo dodá vašemu bytu příjemnou teplou atmosféru. Navíc má jednu velkou výhodu – můžete si vybírat. Dřevěné podlahy se totiž vyrábějí z nejrůznějších druhů dřeva, takže máte možnost zvolit si pro vás ten nejvhodnější.

Typy dřeva

Z jehličnatých stromů se vyrábějí prkenné podlahy, ze stromů tvrdších pak především parkety. V současné době se velmi často užívají právě plovoucí dřevěné podlahy, které spojují vlastnosti dřeva se snadnou aplikací plovoucích podlah. Můžete zvolit buď dvouvrstvé, či třívrstvé. Speciální vyhotovení třívrstvých podlah účinně zabraňuje deformaci povrchu.

Údržba

Čištění není nijak složité, jen je důležité dbát na to, aby se na podlaze nedělaly louže. Pokud se chcete zbavit např. škrábanců od podpatků či jiných špatně odstranitelných skvrn, použijte speciální přípravek určený k péči o dřevěné podlahy. Ten neřeďte, aplikujte ho přímo na skvrnu a poté celou podlahu vytřete. Opět dbejte na důkladné vysušení.

Leštění

Kromě pravidelného čištění je vhodné používat na dřevěné podlahy také speciální přípravky na lesk. Frekvence jejich používání by měla záviset na zatížení povrchu:

Záruka a trvanlivost

Ačkoliv je dřevo materiálem velmi oblíbeným, jeho nevýhodou je poměrně vysoká cena. Na laminátových podlahách určitě ušetříte mnohem více peněz oproti dřevěným. Na druhou stranu mají ale dřevěné podlahy dlouhou životnost – na některé druhy dřevěných podlah můžete dostat záruku až 30 let. Máte hodně možností volby, co se barvy týče – výhodou je, že se dá i dobarvit či mořit. Celkově je ale dřevo vhodné spíše pro soukromé prostory, kde je celkem vysoká pravděpodobnost konstantní vlhkosti.

Pokud se nakonec rozhodnete pro dřevěnou plovoucí podlahu, dejte si pozor hlavně při pokládce. Je důležité, abyste nevytvořili mezi jednotlivými deskami podlahy mezery – mohli byste docílit nepříjemného vrzání.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!