TYP PODLAHY:

PARTNEŘI:

Korkové plovoucí podlahy

Korek se pyšní se totiž spoustou výhod. Primárně je to materiál velmi ekologický. Jelikož je to látka přírodní, má na atmosféru bytu velmi podobný účinek jako dřevěný povrch.

Výhody korkové podlahy

Největší předností korkových podlah je jejich komfort. Podlaha je velmi měkká, teplá a při chůzi příjemná. To souvisí také s velmi malou hlučností. Zároveň se jedná o zdravotně nezávadný materiál. Ovšem asi největší výhodou korkových podlah je fakt, že vytlačená místa (např. od židle) po nějaké době zmizí (na rozdíl od ostatních podlahových krytin). Proto nemusíte mít obavy z přestavění nábytku.

Většina lidí volí tuto podlahu jen do málo zatěžovaných prostor. Pravda je taková, že se nemusíte bát umístit korkovou podlahu kamkoliv. Záleží především na povrchové úpravě. Vyrábějí se podlahy čistě přírodní, voskované či leštěné. Přírodní a voskovaný povrch se většinou po aplikaci ošetřuje včelím voskem (voskované podlahy 1 – 3 za rok), u lakovaných podlah není většinou žádné další ošetřování nutné.

Pokládka korku

Pouštět se do pokládky korkové podlahy na vlastní pěst není nejlepší nápad. Instalace podlahy je náročnější než u ostatních tipů, proto je lepší svěřit práci odborníkům. Bohužel je korek náročnější i na údržbu, je nutné dodržovat pokyny od výrobce.

Vlastnosti korkové podlahy

Vedle pohodlí, které podlaha poskytuje, má i jiné výhodné vlastnosti. Například má dlouhou životnost – záruka je u tohoto typu podlah poskytována na dobu 20 – 25 let. Cena vás také pravděpodobně příjemně překvapí. Odolnost korkového povrchu je ale bohužel nízká. Stejně tak barevná škála není příliš široká – to se dá ale vyřešit dobarvováním.

Nejvhodnější je umístění korkové podlahy do domů a bytů, kde nebude vystavěna přílišné zátěži.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!