TYP PODLAHY:

PARTNEŘI:

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátová podlaha

Farmer Stephanie | sxc.hu

Laminátové podlahy jsou dnes asi nejoblíbenější variantou. Dobře vypadají a jsou cenově nejpřijatelnější. Ačkoliv se někdy zařazují do okruhu dřevěných podlah, není to úplně správné označení. Laminátové podlahy obsahují velký podíl dřeva, ale horní vrstva je tvořena pevnostním papírem. Ten je potištěn buď klasickými dřevěnými motivy, nebo čímkoliv jiným.

Umístění podlahy

Laminátové podlahy oplývají mnoha výhodami. Jednou z nich je například snadné čištění. Stejně dobře poslouží i mírně vlhký mop nebo vysavač. Vyvarovat se při čištění musíte jen různých laků a vosků.

Pokud se bojíte umístit plovoucí podlahu do kuchyně, u laminátového typu se opravdu strachovat nemusíte. Jeho výhodou je vysoká odolnost, proto může být i v místnosti s pravděpodobností vysokého zatížení. Důležité jen je, abyste si vybrali správnou formu podlahy, protože laminátových podlah existuje mnoho druhů – různé tloušťky a kvality.

Cena

Oblíbenost laminátových podlah způsobuje také jejich nízká cena. Můžete sehnat podlahu, kde za metr čtvereční zaplatíte okolo 100 Kč. Měli byste si ale dát pozor na sníženou kvalitu, taková investice se příliš nevyplatí.

Životnost

Životnost laminátových podlah je poněkud nižší než u ostatních druhů – můžete na ni dostat záruku asi na 15 let. Odolnost je oproti tomu velmi vysoká, proto ji můžete umístit v podstatě kdekoliv – i do koupelny. Co se týče barev a vzorů, je nabídka téměř neomezená – díky svrchní vrstvě papíru si můžete vymyslet jakýkoliv motiv. Hodně lidí volí laminát díky tomu, že může napodobit velmi věrohodně dřevo nebo např. dlažbu.

Nevýhodou laminátové podlahy je to, že je hlučnější než ostatní typy podlah. Má výrazně tvrdší a chladnější povrch. Pozitivní vlastností ale je, že poškozené lamely můžete bez problémů odmontovat a vyměnit Laminát má navíc nízkou konstrukční výšku, takže lze snadno napojit třeba na dlažbu.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!