TYP PODLAHY:

PARTNEŘI:

Podlahové topení

Dřevěná podlaha

Scott Liddell | sxc.hu

Podlahové vytápění je velice komfortním řešením topení v bytě či domě. Hodně lidí se obává vysoké ceny nejen za pořízení topení, ale i za jeho budoucí údržbu. Pravda je taková, že tento typ vytápění vás může přijít během let i levněji než klasický radiátor, jen je důležité ho řídit speciálním programem, který je nainstalován tak, aby zaznamenával veškeré údaje a eventuelně provedl i úpravy.

Jaké podstatné výhody má vlastně podlahové topení?

Typy podlahového topení

Rozlišujeme dva druhy podlahového topení – elektrické a teplovodní.

Elektrické vytápění se hodí spíše do menších místností (koupelna, chodba). Snáze se pokládá, ti šikovnější ho zvládnou nainstalovat sami (na zapojení ale vždy zavolejte odborníka).

Teplovodní topení se naproti tomu pokládá do velkých prostor. Jeho aplikace je složitá, takže by ji rozhodně měla provádět specializovaná fir­ma.

Podlahové topení v kombinaci s plovoucí podlahou

Asi nejvhodnějším povrchem pro instalaci topení je keramická dlažba (protože dobře vede teplo). Použít lze ale i laminát či PVC. Jen si dávejte pozor na materiály, které špatně vedou teplo – to byste se očekávaného výsledku nedočkali. Někdy je ovšem možné zkombinovat podlahové vytápění s klasickým radiátorem.

Míst, kde se o možnostech můžete informovat, je hodně. Se všemi dotazy byste se měli obrátit na odbornou firmu, kde vám rádi se vším poradí a doporučí nevhodnější typ topení. Mají v nabídce kompletní škálu výrobků, pomocí které vám mohou vytvořit perfektní vytápěcí systém přímo na míru vašemu domovu.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!