TYP PODLAHY:

PARTNEŘI:

Pokládka podlahy

Dřevěná podlaha

deanniko| sxc.hu

Pokud jste manuálně zruční a nechcete utrácet za instalaci podlahy, můžete se do pokládky pustit sami. Když si dáte pozor, neměli byste s tím mít žádné větší komplikace.

Příprava povrchu

Povrch, na který plovoucí podlahu instalujete, musí splňovat několik důležitých podmínek – musí být suchý, pevný, čistý a rovný. Rovnost podkladu je velmi důležitá – optimální stav zjistíte, když položíte na povrch dvoumetrovou lať (vodováhu) – nerovnost nesmí být větší než 2 mm. Pokud je limit nerovnosti překročen, je nutné použít vyrovnávací stěrku. Na ni je potřeba následně položit parotěsnou zábranu (igelitová fólie). Ta by měla na spojích přesahovat minimálně 15 centimetrů. Na parozábranu se dává ještě pěnová podložka – nejčastěji o síle 2 milimetry, ale pokud chcete podlahu odhlučnit, můžete použít i širší. Nejste-li si jisti výběrem, v obchodě vám určitě ochotně poradí.

Instalace podlahy

Pokud máte správně upravený podklad, můžete začít s vlastní instalací podlahy. Začíná se od jedné ze stěn pokoje – je vhodné od ní podlahu odsadit 1 – 2 cm. Díky této mezeře vám nehrozí, že se podlaha někde zkrabatí nebo „vyboulí“. Z lamel následně nejdříve vytvoříme dlouhé řady, které na sebe postupně napojujeme jednoduchým mechanickým zámkem. Nemůžete-li použít celou lamelu kvůli překážkám v místnosti, je nutné ji uříznout. Každou novou řadu následně začnete zbylým koncem uříznuté lamely. Tak pokračujte až ke druhé stěně pokoje. Na konec už jen mezery mezi zdí a podlahou zakryjte lištami. V obchodech můžete někdy sehnat i výhodná balení, která obsahují lamely i lišty zároveň. To vám ušetří práci se sháněním vhodných barev lišty.

„V tomto videu si můžete prohlédnout pokládku plovoucí podlahy, ale v každém případě je vždy velmi důležité podrobně prostudovat přiložený návod. .{color: maroon}“

Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!