TYP PODLAHY:

PARTNEŘI:

Výběr plovoucích podlah

Dřevěná podlaha

cbcs | sxc.hu

Správná volba plovoucí podlahy je základem úspěchu. Nezáleží pouze na materiálu, pozor je třeba si dát i na to, do které místnosti bude povrch umístěn, jakou si představujeme barvu atd. Ať už zvolíte jakýkoliv druh podlahy, není to levná záležitost, a proto je lepší pečlivě vybírat, aby byla zajištěna kvalita a dlouhá životnost.

Kam s jakým typem podlahy?

Nejdůležitější vlastností povrchu je odolnost proti otěru. Zatímco v ložnici můžete využít korkového materiálu, který je velmi pohodlný, ale méně odolný, do kuchyně je lepší zvolit spíš laminátový povrch či povrch dřevěný. Stejně tak je vhodné vybrat odolnější povrchy i do kanceláří a vstupních místností.

Chození v botách totiž nevydrží ani ty nejtvrdší povrchy.

Barvy podlah

Co se týče barvy a vzoru, je výběr čistě na vás. Neexistuje žádné univerzální pravidlo. Nejlépe na pohled vypadá, když podlaha ladí s nábytkem. Podstatným faktorem při výběru by měla být také barva stěn. Pokud zdi nabarvíte výraznými a sytými barvami, je vhodnější použít světlou podlahu, díky níž nebudou vznikat kontrasty. Tmavé podlahy se naopak hodně užívají v případě, pokud nemáte příliš dominantní barvu nábytku nebo barvy zdí. Tmavé podlahy totiž působí honosněji a kvůli tmavému nábytku by byl tento efekt potlačen. Obecně se tmavé povrchy hodí spíš do velkých místností.

Firmy mají ve své nabídce široké množství podob plovoucích podlah.

Plovoucí podlaha v kuchyni

Zájemci se často obávají umístění plovoucí podlahy v kuchyni. Faktem je, že do kuchyně je tento typ podlahy stejně vhodný jako do jakékoliv jiné místnosti. Nepříjemné nehody v podobě rozlité vody povrch nijak neohrozí, pokud to není opravdu velké množství. V tom případě je většinou nutné podlahu vyměnit, protože barva zbledne a hrany se zkroutí. Pokud se podobných havárií obáváte, zvolte raději jiný povrch. Zvýšená vlhkost plovoucím podlahám nijak nevadí.

Cena

Důležité je, abychom hned z počátku věnovali dostatečnou pozornost ceně podlahy. Stejně jako u většiny jiných produktů, i u plovoucích podlah byste se měli vyhnout nejnižším cenám. Pokud zainvestujete hned ze začátku, vyhnete se zbytečně vysokým nákladům v budoucnu.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!